COMPTEUR website

COMPTEUR AKNA
SZENNYVÍZGYŰJTŐ ÉS TOVÁBBÍTÓ RENDSZER


Hazánkban, napjainkban az egyik legkiemelkedőbb vízügyi, illetve környezetvédelmi feladat: a szennyvizek összegyűjtése és elvezetése. A hagyományos, jól bevált módszer: a gravitációs csatornázás, amely azonban nem minden esetben oldható meg. Lazán beépített területeken, egyenetlen és változó térszint esetén a legcélszerűbb megoldás: A kényszeráramlású - nyomás alatti szennyvíz - továbbítás.
Ennek leglényegesebb eleme, a fogyasztói beemelő (hálózati átemelő) akna.
Az ORSZÁGOS TALÁLMÁNYI HIVATAL, szabadalmi lajstromszáma: 210443

Tervezési - építési - üzemeltetési tudnivalók:

Az érkező és továbbítandó szennyvíz-terhelés, illetve a telepítési hely miatt az eseti igényekhez alkalmazkodó tervezés szükséges. Normál esetben az olasz SAER cég PD 300 típusú örvénykerekes szennyvízszivattyúját ajánljuk, de szükség szerint nagyobb teljesítményű, illetve 2-3 szivattyús megoldás is kialakítható.
Az aknát úgy kell az ingatlanon elhelyezni, hogy 1,5 m-es körzetben járművek ne közlekedhessenek.
Az aknát a lehető legkisebb keresztmetszetű gödörben kell elhelyezni, s a csőcsonkok bekötése után a fedlapot a helyére téve, jól tömöríthető talajjal - lehetőleg - homokos kaviccsal - kell az aknapalást és a földfal közötti rést - fokozatos körkörös tömörítéssel - feltölteni.
Az esetleges üzemzavar keletkezési és elhárítási ideje között érkező szennyvizek fogadására célszerű egy tartalék tárolótér kialakítása is.
Az aknában elhelyezett szivattyú a lakossági elektromos hálózatról működtethető, külön felügyeletet nem igényel.
A zavartalan működést a beépített visszacsapó szelep és az úszókapcsoló (annak két állása) biztosítja.

Aknarajz:

letölthető prospektus